Mana vīzija par organismu

Vēlos dalīties savā attieksmē pret organismu kā tādu. Šobrīd manī vairs nav izdalīti kā astevišķi jēdzieni “es” un “organisms”. Man liekas, ka man ir izdevies iegūt vienotu sevis un mana organisma apziņu. Tagad es apzinos, ka tas, ko es jūtu attiecīgi veido manu organismu. Es izjūtu sava organisma reakciju uz katru manu domu, katru manu emociju, un šo var saukt par dzīves procesu.

Mūsu organisms pats sevi veido vadoties no mūsu domām un emocijām. Tas veido mums tādu kā svara buferi, jeb vairogu. Kā tas izpaužas? Gluži vienkārši- ja Jūs pārāk bieži jūtat aizvainojumu, vai uzkrājat sevī negatīvas emocijas, veidojas cistas un audzēji. Tas skan biedējoši, bet skarbā patiesība ir tajā, ka organismam vienkārši nav citas izejas kā pasargāt sevi no Jūsu paša dusmām, jo organisms nemelo atšķirībā no mums.

Organismam nav ilūzija “Viss ir labi”! Jūsu organisms ir tas, kas atspoguļo reālo situāciju, redz, kā Jūs sastrukturizējat elementus savā organismā, vadoties no emocijām un domām. Ja emocijas un domas ir negatīvas, organismā veidojas aizsargreakcija un tas mēģina glābt. Tā vietā, lai pateiktu paldies, ir tendence to vēl ienīst par šo aizsargreakciju. Spilgts piemērs ir tam, ka ir pierasts dusmoties un ienīst lieko svaru, un pārmest organismam par katru slimību. Attiecīgi Jūsu reakcija – par visām varītēm mēģināt nojaukt aizsargmehānismus, īsti nesaprotot to lomu. Un ko gan var iegūt? Tikai vēl lielāku negatīvismu, kuru ir jākompensē kaut kādā veidā, lai organisms netiktu pilnībā iznīcināts.

 "Nav lietderīgi ārstēt miesu, ja slima ir dvēsele"
Sokrāts

Slimības, slikta pašsajūtā – tie visi ir organisma signāli, kas liek aizdomāties un ielūkoties sevī. Es ticu organisma lielajam potenciālam sevi izdziedēt un atjaunot. Pēdējos gadus es pati izjutu cik viegli un komfortabli man ir kļuvis dzīvot pašai savā ķermenī. Izjūtu cik lielā mērā es sevi esmu atbrīvojusi no neapmierinātības sajūtas par savu organismu, no vēlmes salīdzināt to ar kādu citu, mēģināt to “piedzīt” kaut kādiem standartiem, kas valda sabiedrībā.

Un tieši šo pieeju es mēģinu iemācīt citiem cilvēkiem!

Ir svarīgi nonākt pie savstarpējās saskaņas un sapratnes starp sevi un savu organismu. Ja to spēt izdarīt, tad problēmas atrisināsies pašas no sevis. Lai panāktu šīs izmaiņas, ir vienkārši jāapstājas un jāieklausās sevī un jāsaprot ar ko tieši Jums ir darīšana. Vērojiet savu organismu un  tā reakcijas, jo tas, kā neviens cits, pastāstīs Jums visu. Tiklīdz Jūs ieklausīsieties sevī, tā iegūsiet savu individuālo un unikālo iekšējo gudrību un Jums nebūs nepieciešamība klausīties kāda cita autoritatīvajā viedoklī.

Tajā brīdī, kas Jūs, beidzot varēsiet sniegt savam organismam to, kas ir tam ir patiesībā nepieciešams, Jūsu organisms sniegs Jums tieši to, ko Jūs vēlaties no tā- nebūs ne diētas, ne arī mokoši treniņi. Viss kas ir jādara, ir jāieklausās sevī. 

Pirmais kas ir jādara ir jāsāk pievērst uzmanība un jāsāk ievērot savs organisms tieši šeit un  tagad. Jums ir jāpievērš uzmanība tam, kā jūtas organisms šobrīd- kāda poza, vai ir ērti, silti, vai ir sāta sajūta, vai arī izjūtat slāpes, vai ir vēlme atpūsties, cik viegli elpot, kuras organisma daļas jūtas mierīgi un kurās ir sasprindzinājums? Tam visam pievēršot uzmanību uzdodat sev arī jautājumu- vai dotajā brīdī Jūs varat kaut ko izmainīt un ja jā, vai paliek vieglāk?

Pievēršot uzmanību augstāk minētam ir svarīgi, lai Jūs  pievēršat uzmanību savam organisma regulāri, lai tas ieveidojas kā ieradums. Pēc dažām dienām Jūs ievērosiet, ka rodas apskaidrības sajūta attiecībā uz savu organismu un viņa dzīvotspēju. Ļoti iespējams, ka radīsies arī apjausma kā padarīt sava organisma dzīvi daudz komfortablāku.

Jums liekas, ka tās ir lielas pūles un ir sarežģīti likt Jūsu organismam būt slaidam? Nebūt NĒ. Organisms rada lieko svaru, attiecīgi tas var arī no tā atbrīvoties. Tikai ir viens nosacījums- lai to izdarītu, ir jārada pašam organismam atbilstoši apstākļi! 

Mīliet sevi, cieniet, ieklausieties sevī un Jūs būsiet laimīgi!©Ирина Степанова, лайф-коуч, автор и тренер программы «Код Стройности»


 .