Slaiduma formula

Lielākā daļa cilvēku domā, ka viņiem ir zināms noslēpums kā atbrīvoties no liekās svara, un tā ir “svētā trīsvienība”- diētas, sports vai brīnum tabletes. Man negribētos, lai programma “Slaiduma formula” tiktu uztverta kā kārtēja grupa “Cīņa ar lieko svaru”. Gluži pretēji- MĒS NECĪNISIMIES!

Tavs augums nav LIETA. Lai gan ļoti bieži mēs pret savu augumu attiecamies kā pret lietu, kam ir jāatbilst noteiktiem parametriem, vai arī kā pret mehānismu, kuram ir iestatītas noteiktas funkcijas. Ja mūsu auguma parametri mūs neapmierina, mēs sākam ar to cīnīties (diētas, badošanās, nogurdinoši treniņi). Tā rezultātā gūstam nelielu uzvaru un tad par to maksājām ar kārtējo vilšanos. Šajā cīņā par parametriem, organisms kļūts par ienaidnieku, bet mēs – par priekšnieku. Šāda veida attiecības un attieksme ir postoša un bez jebkādas abpusējas perspektīvas.

Tas nenozīmē, ka es esmu pret dietām un sporta aktivitātēm. Ja jums patīk ieturēt diētu un sportot un jūs jūtaties labi, lūdzu, dariet tā. Man šīs metodes neder! Tieši tāpēc es izvēlējos ceļu, kas man sniedz vēlamos rezultātus, kas mani dara laimīgu- ceļš sevis un organisma saplūšana. Ir svarīgi saprast, ka mūsu organisms atspoguļo mūsu iekšējo stāvokli. Lai vai cik ideālu mēs neiztēlotos mūsu augumu, tas vienalga atspoguļo faktus, jeb mūsu īstās pārliecības un ticības rezultātus, un vainot šajā gadījumā spoguļattēlu ir pilnīgi bezjēdzīgi.

"Anataomija- tas ir liktenis"

Z. Freids

Neviens ar mums nebūs tik atklāts kā mūsu organisms. Viss, kas notiek mūsu iekšējā pasaulē- domāšanā, apziņā- organisms attēlo. Tas nemāk slēpt un melot par lietu īsto būtību. Kā piemērs tam ir melu detektors, kurš strādā pateicoties šim faktam.

Pirms mēs pieņemamies svarā- mēs pieņemam lēmumu to darīt. Lai arī neapzināti, mēs to tomēr pieņemam. Tāds lēmums var tikt pieņemts jebkurā vecumā. Ja bērni piedzimst ar noslieci uz lieko svaru, tad viņos mīt jau nepazinātā programma būt tādam, ka liekais svars tas ir izdevīgi.

Attiecīgi rodas jautājums Ko nozīmē “izdevīgi”? Tas nozīmē to, ka organisms uzskata, ka liekais svars ir risinājums kādai no problēmām.

Liekā svara iemesli ir dažādi, un pēc pieredzes varu teikt, ka problēma nav pārēšanās. Kad mēs meklējam šos iemeslus, mēs atrodam tos savā dzīves “vēsturē” un pasaules uztverē kas katram ir unikāla.

Ko mēs parasti darām ar savu augumu? Mēs cīnāmies, vēlamies atbrīvoties no liekā…Mēs attiecamies pret viņu kā pret ienaidnieku. Es ierosinu pamēģināt kaut ko jaunu: attiekties pret savu augumu ar interesi un, ja iespējams, ar mīlestību.


Aplūkosim bildi. Var ieraudzīt, ka liekais svars katram cilvēkam izpaužas dažādi. Par ko tas liecina? Par to, ka jūsu augums- tas ir esošo ieradumu un principu rezultāts. Un tas nav tikai tajā, kādus produktus izvēlamies vai lietojam, bet arī no noteiktām domām mūsu prātos, uzstādījumiem, pārliecības kuriem jūs “ticat”, kas ir jūsu “dzīves patiesība”.

Mums galvā ir centrs, kas pirmais reaģē uz mūsu domām. Tas neatšķir, kura no tām ir svarīga, un kura nav. Tās tiek atlasīta pēc “patiesības” kritērija un attiecīgi tiek realizēta. Lūk kāpēc pašiedvesmas vingrinājumi nestrādā, bet runājot par sevi “riebeklības” un ar atklāti izteiktu naidu, mēs tās sevī ļoti ātri realizējam.

Varam iepazīties ar visbiežāk sastopamajiem liekā svara iemesliem, kas attēloti attēlā bet tomēr jāņem vērā, ka jebkurā gadījumā katrs gadījums ir individuāls. Dzeltenā krāsa attēlā norāda ķermeņa vietu, kur tauku uzkrājumi ir visvairāk. Jāņem vērā, ka attēlā figūras tipi 4, 5 un 6 ir vairāk sastopami starp vīriešiem, tomēr arī reizēm arī starp sievietēm.

Figūra № 1


 • Nozīme- vēlme kontrolēt situāciju, visu un visus. Visam jābūt “kā es to vēlos” un ne savādāk.
 • Iemesls -  Pastāvīga neapmierinātība ar savu organismu.

Figūra №2

 • Nozīme- seksualitāte- nespēt to izpaust, vai nu kāda aizlieguma pēc vai arī saistībā ar audzināšanu, apkārtējo vidi, dažādām pārliecībām, reliģisko pārliecību, kautrīgums, zems pašnovērtējums, nepārliecinātība, utt,
 • Iemesls - Dēļ pārdzīvotā, kauna sajūta attiecībā uz savu dzimumu. Tas var nākt no tēva, kurš varēja kādā brīdī nejauši pajokot par meitu un viņas auguma aprisēm, tā izraisot kauna sajūtu.
 • Iemesls – Trauma un nodevība no pretējā dzimuma puses.

Figūra №3

Liekais svars attēlojas uz kājām, un praktiski visu kāju garumā.

 • Nozīme- Pārāk agri nācās uzņemties atbildību par savu dzīvi-“nostāties uz savām kājām”. Agrā bērnībā sajūta, ka nav neviens uz ko paļauties.
 • Iemesls – papildus piezemētība –liels svars palīdz pie nepietiekamas piezemētības, nav uz ko atspiesties- tādā veidā pastiprinot savu saikni ar zemi.

Figūra №4

 • Nozīme- bailes, trauksmes sajūta
 • Bailes sākt rīkoties .
 • Ja sieviete izjūt, ka viņai ir kaut kas liegts. Tas var būt jebkas: darbs, kas patīk, iemīlēšanās, attiecības, draugi un vienprātība utt.

Figūra №5

Šim figūras tipam ir dažādas variācijas.

 • Iezīmētā auguma zona atbild par darījumiem un to realizēšanu, biznesu un ģimeni.
 • Tas arī norāda, ka uz vēdera ir “uzsēdusies” mūsu māte- respektīvi, mūsu aizvainojums pret viņu. Aizvainojums mūs “sadedzina” iekšēji, mēs tērējam daudz enerģijas un “apēdam” aizvainojumu.
 • Bērnības traumas.
 • Bailes no “izgāšanās” jebkurā jomā ( raksturīgi vīriešiem).
 • Vīriešu funkcija – pelnīt naudu, galvenā pelnītāja (sievietēm).
 • Ļoti izteikta vēlme pēc bērna (trauksmes grūtniecība).

Figūra № 6

Te mēs redzam vairogu/ aizsargslāni. Tauku slānis ir ļoti ciets. Izteikts torss, kā vīriešiem, tā arī sievietēm. Tauku galvenā funkcija- aizsardzība! Atslēgvārdi – uzbrukums un aizsardzība.

 • Uzbrukums (aizsardzība) pret “bīstamo” pasauli. Liekais svars var tikt uztverts kā šķērslis ceļā pie ievainojamas cilvēka dvēseles, kā aizsardzība no nevēlamās komunikācijas ( jo no korpulentiem cilvēkiem izvairās) , vai tā ir arī kā iespēja “nospiest” nelabvēļus ar savu masu. Galvenā doma – vēlme neveidot kontaktu ar pasauli, tāpēc, ka tā vai nu ir nepatīkama vai vienkārši bīstama. Tā ir aizsardzība pašam no sevis. Šāda tipa cilvēks, burtiski “ņirgājas” par sevi, lamā sevi, kritizē, piespiež sevi kaut ko darīt un nezina mēru.

Figūra № 7

Šāda tipa augums nav redzams bildē- tā iekļauj sevi visus vai daļu no iepriekšminētajiem tipiem. Organisms izpilda vairākus uzdevumus- aizsardzība, noraidījums, pieķeršanās, piezemētība utt.

Eksistē arī “Specifiski sievišķie” liekā svara iemesli :

 • Jaunās māmiņas, kuras izbāl, jo novēršas no jaunās un bezrūpīgas meitenes dabas un neapzināti “pietuvina” solīdas dāmas/ģimenes galvas tēlu.
 • Iemesls “mani nepaman vīrs” vai vīram patīk, ka var “ieķerties sānos/ ir kam pieķerties”.
 • Ja rodas uzskata, ka sieviete ir neaizskarama , organisms uzkrāj taukus tajās vietās kuras šķiet nepievilcīgas  Piemēram, tā izveidojas labdabīgi audzēji. Attiecīgi izveidojas celulīts.
 • Ja sieviete jūt, ka ir kaut kas lieks, viņa var nepazināti “uzņemt” trūkstošo liekā svara veidā.

Jūs vara ienīst savu lieko svaru, bet jums jāsaprot, ka tas izpilda kādu no augstāk minētajām funkciju. Sanāk tā, ka novēršot saspringumu, viss aiziet, sāk zust svars un mūs apkārtmēri samazinās. Ja mēs nenovēršama iemeslu, tad visas mūsu pūles būs veltīgas, kas vairāk līdzināsies cīņai ar vējdzirnavām.

 Ja jūs uz sevi varat attiecināt, ka esat tā, kura cenšas visu savu dzīvi notievēt, pielietojot dažādas metodes , tad jūs, visticamāk, uzdodat sev jautājumu “Vai maz vispār eksistē drošs līdzeklis, kas man palīdzēs notievēt? Un ne tikai notievēt, bet arī palikt slaidai visu laiku?”

EKSISTĒ!

Es vēlos ar jums padalīties ar savu pieredzi kā 7 mēnešu laikā bez jebkādām diētām es atbrīvojos no 21 kg ( no 90kg uz 69 kg) un ko ir nepieciešams darīt, lai paliktu vēlamajā svarā visu laiku.

Manā programmā ir savāktas tehnikas, prakses, vingrinājumi, meditācijas, kas ir izrādījušās vispiemērotākās un, kas reāli iedarbojas , kā arī bija derīgas man pašai.

                                                                                                                                          

Programma svara samazināšanai «Slaiduma formula»

Es padalīšos ar jums ar konkrētu rīcības plānu, ko pielietot ikdienas dzīvē. Ja sekos šim plānam, tad varēs “pārslēgt” savas apziņu un organismu un iegūt vēlamo rezultātu. Nebūs nekas tāds, ar ko jūs netiktu galā. Viss atkarīgs no viena – vai jūs pielietosies šo rīcības plānu vai nē. Nebūs arī aizliegto produktu, sporta uzdevumu plāns, kaloriju skaitīšana vai brīnum tabletes.

Plāns ir sekojošs:

1.      Uzturs (produkti, kas ir un kas nav piemēroti tieši Jums)


Nav pareizu vai nepareizu produktu, ir tikai konkrēti Jums piemēroti un nepiemēroti produkti. Jūs iemācīsieties tos noteikt, prasot savam organismam vai tie jums ir veselīgi vai nav. Jums nenāksies skaitīt kalorijas, vai no kaut kā kategoriski atteikties. Jūs sāksiet rīkoties pilnīgi pēc cita principa.

2.  Raksturīgās pārēšanās iezīmes

  «Rijīgums» -  Jūs nespējat noiet garām kaut kam garšīgam, pat tad, ja jūs tikko kā paēdāt. Ieejot kafejnīcā nespējat atteikties no bulciņas vai smalkmaizītes, lai gan ienācāt tikai padzert “kafiju”.

Uzmācīgā pārēšanās- Jūs nevarat apstāties, Jūs pastāvīgi pieķerat sevi pie domām par ēdamo. Atnākot no darba Jūs nevarat apstāties, visu laiku kaut ko gribas. Jūs ēdat, kamēr neaizejat gulēt.

3.  Emocinālie “grauzēji” (apzināšanas un pārvaldīšana)

Dusmas, aizvainojums, skumjas, kauns un vainas apziņa nejautā atļauju, tās aizpilda mūs pilnībā, iztukšo un grauj veselibu. Ir sajūta, ka notiek pastāvīgi “rakņāšanās” prātā, pat gulēt ejot mēs domās izmaļam cauri visas emocionālās atmiņas: tas aizvainoja, tas uzbļāva, un tad vēl dēls/māte/ vīrs/meita nerunā ar jums jau ilgu laiku…. Tādās emocijas rosina jautāt- cik gan vajag apēst, lai nomierinātos?

Tie, kas sāk domāt pareizi, tiem arī organisms fiziski iemācās iztikt ar arvien mazāku ēdiena daudzumu. Tiem, kas ir zem liela stresa spiediena, tādiem ēdiens liekas bezgaršīgs un nepietiekams, un kaut kā taču vajag “piebarot” savu stresu. Stresa apēšana rezultējas ar vēl apjomīgākām auguma aprisēm. Savukārt tie, kas sāk ar diētu un neapzinās, ka jāsāk ar atbrīvošanos no stresa, tiem būs ļoti grūti un pat nespēs pieturēties pie diētas. Vainas apziņa veido cilvēku korpulentu no ārpuses. Bailes pieprasa ēdienu, citādi nebūs spēka “mesties bēgt” no iekšējām problēmām. Savukārt dusmas vēlas pieaugt, lai var sniegt pienācīgu 

Jūs iemācīsieties ar vieglu vingrinājumu palīdzību atbrīvoties no negatīvajām emocijām un kā noņemt stresu. Iepriekšējo nomākto emociju un regulārās pārēšanās vietā  Jūs varēsiet atkal no jauna kā bērnībā just prieku un interesi par dzīvi.

 “Slaiduma formula”- vienīgā efektīvā metode, kas ļaus iegūt vēlamo, lai Jūsu organisms VĒLĒTOS būt slaids.

Jau pēc dažām nedēļām Jūs pastāvīgā bada sajūta pazudīs un arvien mazāk Jūs domāsiet par ēdienu. Tā vietā parādīsies enerģija un entuziasms. Pazudīs pastāvīgā cīņa ar apetīti, kā arī parādīsies pārliecība par sevi.

Organisms nekad nevar pārveidoties vienā mirklī- veselīga notievēšana nevar būt ļoti strauja- bet mainot savu attieksmi pret ēdienu un pret pašas organismu, Jūs varēsiet notievēt ievērojami un ar baudu, un galvenais uz visiem laikiem. Jo tieši tādai ir jābūt tievēšanai.

 “Slaiduma formula” tas ir instrumentu kopums, kas jums palīdzēs sasniegt vēlamo rezultātu: Jūs iegūsiet zināšanas, tehnikas un pielietojumu saprast un izpaust savu dvēseli un organisma vēlmes.

Ja Jūs interesē mans līdzeklis svara koriģēšanai ielūdzu Jūs uz tikšanos ar savu augumu!

Piteiekšanāsprogrammai!

Tiem, kam ir radušies papildus jautājumi pēc izlasīta aicinu pieteikt  pirmo bezmaksas sesiju Skype (irinaselena13) 

Mīliet sevi un ieklausieties sevī!

Cieniet sevi un savas vajadzības!

Ieklausieties savā organismā un Jums būs Jūsu sapņu figūra!

Jums izdosies, vajag tikai pamēģināt un Jūs iemīlēsiet sevi!


©Ирина Степанова, лайф-коуч, автор и тренер программы «Код Стройности» 


 .